Alan adı neden askıya alındı?

Alan adı neden askıya alındı?

Bir alan neden askıya alınır?
1 Ocak 2014 tarihinden itibaren İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN), tüm yeni alan kayıtları ve Tescil Ettiren iletişim değişiklikleri için ICANN tarafından akredite edilen tüm kayıt şirketlerinin Tescil Ettiren WHOIS iletişim bilgilerini doğrulamaya başlamasını zorunlu kılacaktır.

Bu alan neden askıya alınır?
E-posta adresi doğrulanmadı
Bu yeni bir alan kaydıdır ve Kaydeden e-posta adresi doğrulanmamıştır.

----- VEYA ------

Bu alan için Kaydeden iletişim verileri değiştirildi, ancak yine de doğrulama gerektiriyor.
Özellikle ad, soyad, e-posta adresi, fiziksel adres ve / veya telefon numarası değiştirildi ve hiçbir zaman doğrulanmadı.

Sıkça Sorulan Sorular
Askıya alma kaldırıldıktan sonra web sitem ne zaman tekrar çevrimiçi olacak?
Web sitesinin tekrar çevrimiçi hale gelmesinin 24 ila 48 saat sürebileceğini tahmin ediyoruz.

Alanım neden askıya alındı?
ICANN, alan adı tescil ettirenin iletişim bilgilerinin veya tescil ettirenin WHOIS bilgilerindeki değişikliklerin 15 takvim günü içinde doğrulanmasını gerektirir. Veriler bu zaman aralığında doğrulanmazsa, ICANN web sitesinin doğrulama beklenirken askıya alınmasını zorunlu kılar.

Alanımdaki askıya almayı nasıl kaldırabilirim?
WHOIS bilgileri başarıyla doğrulandıktan sonra alanın askıya alınması kaldırılacaktır. Lütfen alan servis sağlayıcınız aracılığıyla WHOIS bilgilerini eksiksiz ve doğru iletişim bilgileriyle güncelleyin. Güncellendikten sonra yeni bir doğrulama e-postası alacaksınız.

ICANN kimdir?
ICANN, küresel internetin benzersiz tanımlayıcı sistemlerinin koordinasyonundan ve özellikle 'istikrarlı ve güvenli çalışmasını sağlamaktan sorumludur. ICANN, kayıt memurlarının ve kayıt sahiplerinin uyması gereken politikaları ve spesifikasyonları korur.

WHOIS nedir?
WHOIS hizmetleri, kayıtlı alan adı sahipleriyle ilgili verilere genel erişim sağlar. Kayıtlı ad sahiplerinin, kayıtlı bir ad için WHOIS verilerini güncellemek için Kayıt Kuruluşlarına doğru ve güvenilir iletişim bilgileri sağlamaları gerekir.


01/03/2021 17:26
Alan adı neden askıya alındı?